Tanévkezdő lelkigyakorlat Máriapócson

A máriapócsi görögkatolikus bazilika

A Premi tanári kara a 2017/2018-as tanév megkezdése előtt Máriapócson vett részt lelkigyakorlaton. 

A 2016 adventjében kezdődött egyházi évet a liturgia éveként töltjük, ennek apropóján választottunk idei évindító tantestületi lelkigyakorlatunk számára egy hazánkban fontos és jelentős katolikus felekezetet, akiknek bizánci rítusa gazdagítja a magyar katolikusságot. Magyarország egyik legszebb kegyhelyén, a görögkatolikusság szentélyében, az Istenszülő Szent Szűz kegyképe előtt tölthettünk el tanévünkhöz erőt gyűjtve szűk két napot. Házigazdáink bemutatták a rekonstruált fatemplomot és a bazilikát, illetve a kegykép könnyezéseinek történetét.

Szabó Tamás, görögkatolikus parókus

Az Istenszülő máriapócsi kegyképe

 

 

A lelkigyakorlat vezetője görögkatolikus parókus: Szabó Tamás atya volt.

 

 

 

Elmélkedéseivel és a közös imádságokkal gondoskodott a tanév idejére szóló lelki tartalékok képzéséről.

A nyírbátori templom belső terének részlete

Második nap reggelén zarándokfutást is szervezett a korán kelőknek, akik a táv teljesítése után emlékérmet is kaptak a templomnak éppen akkor megnyíló kapujában.

A lelkigyakorlatról hazafelé a gyönyörű XV. századi nyírbátori templomot is felkerestük.

Dicsőség Jézus Krisztusnak! Dicsőség mindörökké!
Lukács G. Imre OPraem