„E világ jeles újjászerzője” – Befogadó szentmise az újonnan érkezett diákok számára

2020. október 8-án Lukács Gábor Imre atya befogadó szentmisét celebrált az iskola újonnan felvett diákjai számára a Fácán sori Szentlélek és Gyümölcsoltó Boldogasszony Templomban. Az ötödikes és kilencedikes diákok a hagyományok szerint a Magyarok Nagyasszonya ünnepén vehették át frissen megáldott kitűzőjüket.

 

Az ez évi befogadó szentmise szokatlan módon – a járványügyi intézkedések végett – a többi osztálytól elszigetelve, az iskolától kissé távolabb zajlott, ám így sem vesztett ünnepélyességéből. Sok szerencsét, áldásban és egészségben gazdag tanévet kívánunk új diákjainknak – Isten hozta őket a Premiben!

Szöveg: Németh Lili Veronika, fotók: Kája Sándor

 

Jubileum 900
2020.06.09.
Ének a premontrei rendről

Lackfi János, József Attila-díjas költő a zsámbéki premontrei nővéreknek ajánlva írt verset a premontrei rend alapítójáról és a magyarországi premontreiekről az "Ó dicsőséges, ó ékességes" kezdetű ének dallamára. 2020 Szent Norbert-napján néhány strófa felcsendült már az énekből.

2019.12.22.
Magyar nyelven is elérhetővé vált Thomas Handgrätinger O.Praem. Szent Norbert-életrajza
2019.11.12.
Szent Norbert-domborművet avattak iskolánk aulájábanTovább a teljes listához
Címkefelhő
Eseménynaptár