Országos gregorián versenyen vett részt a Premi Cantores

Az 5-6-os diákokból álló Premi Cantores március 28-án az országos Rajeczky Benjámin gregorián és népzenei verseny gregorián szekciójában indult. A kórust Kocsis Csaba és Nényei Sára karnagyok vezényelték. Nényei Sára tanárnő elmondta, hogy nagyon büszkék a növendékeikre, hiszen kiemelt arany minősítést szereztek, ami a legmagasabb szintű kategória. A versenyen sok szép előadás hangzott el, többek között a győri és a pannonhalmi bencés gimnáziumok, a Budapesti Piarista Gimnázium, a Szent István Énekes Iskola kórusainak előadásában. A karnagyok hálásak a szülők és a tanárok támogatásáért, a munkát pedig e hónap végén egy CD-felvétellel folytatják.

 

 

 

Jubileum 900
2019.04.16.
Premontrei tudós tanárokra emlékeztek Szombathelyen

Ötödik alkalommal rendezték meg a „Premontrei tudós tanárok és híres diákok” elnevezésű diákkonferenciát a szombathelyi Premontrei Gimnáziumban 2019. április 10-én.

2019.02.23.
Énekek Szent Norbert és Szent László tiszteletére
2019.02.14.
900 év 900 kilométerTovább a teljes listához
Címkefelhő
Eseménynaptár