Országos gregorián versenyen vett részt a Premi Cantores

Az 5-6-os diákokból álló Premi Cantores március 28-án az országos Rajeczky Benjámin gregorián és népzenei verseny gregorián szekciójában indult. A kórust Kocsis Csaba és Nényei Sára karnagyok vezényelték. Nényei Sára tanárnő elmondta, hogy nagyon büszkék a növendékeikre, hiszen kiemelt arany minősítést szereztek, ami a legmagasabb szintű kategória. A versenyen sok szép előadás hangzott el, többek között a győri és a pannonhalmi bencés gimnáziumok, a Budapesti Piarista Gimnázium, a Szent István Énekes Iskola kórusainak előadásában. A karnagyok hálásak a szülők és a tanárok támogatásáért, a munkát pedig e hónap végén egy CD-felvétellel folytatják.

 

 

 

Jubileum 900
2019.12.22.
Magyar nyelven is elérhetővé vált Thomas Handgrätinger O.Praem. Szent Norbert-életrajza

Az idei Szent Norbert-napra jelent meg a Premontrei Rend védőszentjének, Szent Norbertnek az életrajza rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal.

2019.11.12.
Szent Norbert-domborművet avattak iskolánk aulájában
2019.10.09.
Szent Norbert nyomában zarándoklatTovább a teljes listához
Címkefelhő
Eseménynaptár