Konferencia a szerzetesrendek szétszóratásának 70. és újraindulásának 30. évfordulójáról

2020. október 17-én "Hűség és megújulás" címmel tartanak konferenciát a szerzetesrendek szétszóratásának 70. és újraindulásának 30. évfordulójáról. A konferencián premontrei atyák és nővérek is megszólalnak.

A konferencia nyomon követhető 9.15-től a Bonum TV adásában.

https://szerzetesek.hu/hirtegla/huseg-es-megujulas

 

 

Jubileum 900
2020.06.09.
Ének a premontrei rendről

Lackfi János, József Attila-díjas költő a zsámbéki premontrei nővéreknek ajánlva írt verset a premontrei rend alapítójáról és a magyarországi premontreiekről az "Ó dicsőséges, ó ékességes" kezdetű ének dallamára. 2020 Szent Norbert-napján néhány strófa felcsendült már az énekből.

2019.12.22.
Magyar nyelven is elérhetővé vált Thomas Handgrätinger O.Praem. Szent Norbert-életrajza
2019.11.12.
Szent Norbert-domborművet avattak iskolánk aulájábanTovább a teljes listához
Címkefelhő
Eseménynaptár