„Premontreiek az oktatás szolgálatában” csapatverseny

A Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium igazgatósága és a Gödöllői Premontrei Apátság apátja meghirdeti a „Premontreiek az oktatás szolgálatában"című  háromfordulós csapatversenyt a Premontrei 900-100-30 évforduló jegyében két kategóriában:

 I. 5-6-7-8. osztály
 II. 9-10-11. osztály tanulói részére.

1. forduló: írásbeli teszt 25 kérdéssel, feleletválasztó formában 

Tartalom: Szent Norbert élete, iskolatörténet

Felkészülés: „Szent Norbert érsek és rendalapító” című könyv segítségével

A tesztírás időpontja: 2022. március 23.

2. forduló: Egy premontrei diák naplója 1924-1948 között, az újraindítás éveiben

„ Egy emlékezetes hetem az iskolában.”

- alapítás évei

- háborús évek

- az újraindítás évei a háború után

(szabadon választható a három korszakból az egyik)

Felkészülés: évkönyvekből, premontrei atyák, tanáraitok és öregdiákok segítségével       

Szempontok: tartalom, illusztrációk, kivitelezés, ötletesség, egyediség…

Beadási határidő: 2022. április 28.         

3. forduló, döntő (Szent Norbert-nap előtti napokban; Szent Norbert-napon a győztesek bemutatója)

„ Premontrei iskolai élményeink.”

prezentáció formájában ( kép, videó, előadás, videóblog, kis jelenet…)

Alkossatok 4 fős csapatokat, osztályonként esetleg többet is, készüljetek fel a feladatokat megosztva a különböző fordulókra, válasszatok a témának megfelelő csapatnevet, és jelentkezzetek 2022. március 1-ig a versenyre az alábbi linken: https://forms.gle/YDHk3Minuj97nhqx8

A döntőbe 12 csapat jut be, kategóriától függetlenül. Az első hat csapat jutalma egy külföldi zarándoklat 2022 szeptemberében, a következő 6 csapat egy magyarországi zarándoklaton vesz részt, melynek témája szintén „Szent Norbert nyomában.”

Ezzel záródik a „Premontrei 900” programsorozat iskolánkban.

Sikeres felkészülést kívánunk!

 

 

 

 

 

Jubileum 900
2022.02.22.
„Premontreiek az oktatás szolgálatában” csapatverseny

A Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium igazgatósága és a Gödöllői Premontrei Apátság apátja meghirdeti a „Premontreiek az oktatás szolgálatában” című háromfordulós csapatversenyt a Premontrei 900-100-30 évforduló jegyében. Részletek a cikk címére kattintva olvashatók.

2021.10.29.
Gálakoncert a Művészetek Palotájában
2021.10.10.
Ünnepi hangverseny a MüpábanTovább a teljes listához
Címkefelhő
Eseménynaptár