Főoldal » Tanórán kívüli elfoglaltságok » Énekkar

Énekkar

Premi Cantores

A kórus 2017 szeptemberében alakult, a gödöllői Premontrei Iskolaközpont „művészeti nevelés” programjának keretén belül. Jelenleg ötödikes és hatodikos diákokból áll. Rövid munkásságuk ellenére két országos versenyen is ARANY minősítést szereztek, mintegy húsz koncerten, liturgián énekeltek kiválóan, valamint  egy hanglemez néhány tételét is ékesítik üde énekükkel.

Szent Norbert Kórus

A Premontrei Szent Norbert Kórus tagjai a gödöllői Premontrei Iskolaközpont diákjaiból és zenész-tanáraikból áll össze. Elsődleges feladatuk az iskola liturgikus és egyházzenei életének ellátása, valamint aktívan bekapcsolódnak a Premontrei szerzetesrend által végzett díszes, énekelt liturgiába. Céljuk az európai zeneirodalom legnagyobb remekműveinek megszólaltatása.

Művészeti vezetők és egyben alapítók: Balogh Piusz OPraem, Gesztesi-Tóth László és Kocsis Csaba. A kórus 12 éves fennállása alatt számos hazai zenei versenyen, belföldi és külföldi koncerten (Svájc, Németország) vett részt, több remekmű előadásában is közreműködött, például Mozart: Koronázási mise (Krönungsmesse), Haydn: Harmonienmesse, Purcell: Tündérkirálynő (The Fairy Queen), Fauré: Requiem, Duruflé: Requiem, Haendel: Dettingeni Te Deum.

2021.02.21.
Szent Norbert öröksége ma is időszerű - Erdő Péter homíliája

2021. február 10-én, Boldog Hugó apát emléknapján ünnepi hálaadó szentmisét mutatott be Erdő Péter bíboros Budapesten, a Szent István-bazilikában a Premontrei Rend alapításának 900. évfordulója alkalmából.

2020.06.09.
Ének a premontrei rendről
2019.12.22.
Magyar nyelven is elérhetővé vált Thomas Handgrätinger O.Praem. Szent Norbert-életrajzaTovább a teljes listához