II. Gödöllői Fuvolás Szakmai Nap

November 24-én tartottuk meg a Premontrei Auditóriumban a II. Gödöllői Fuvolás Szakmai Napot. 8 intézmény 10 tanára és 50 diákja, valamint szülők is részt vettek ezen az intenzív napon.

A rendezvényre kiállítóként eljött az UMP Editio Musica Budapest, a Fon-Trade Music a Csider Fafúvós Műhely valmint Batka Ervin hangszerkészítő, hangszerész. Bán Annamária tartott tanulságos és jókedvű mesterkurzust 5 diáknak. Fábián Tímea igazán fontos előadását hallgathattuk meg a legkisebbek oktatásával kapcsolatban, melynek végén Batka Ervin bemutatta és elmesélte a Fafuvi történetet, saját kapcsolatát a hangszerrel kapcsolatban. Ezután kezdődtek az aktív workshopok. Ennek keretében olyan különlegességek is megszólaltak, mint a Magyarországon egyedülálló kristályfuvola-trió, valamint barokkfuvola duó, illetve a fuvolacsalád négy különböző tagját - piccolo, fuvola, altfuvola, basszusfuvola - megszólaltató mű: Nagy Zsolt Gábor: Galactica c. darabjának egy tétele, melyet számunkra komponált.

 

Hírek
2024.02.26.
Tájékoztató szóbeli felvételiről

Szeretnénk tájékoztatni a kedves diákokat és szülőket, hogy a 8 osztályos gimnáziumba jelentkezők szóbeli felvételije 2024. március 4. és 9., a 4 osztályos gimnáziumba jelentkezőké pedig március 11. és 14. között zajlik.

2024.02.13.
Nagyböjti lelki programok
2024.02.13.
Nagyböjti fohászok a zsolozsmábólTovább a hírlistához
Jubileum 100
2023.03.07.
A jubileumi időszak megnyitó ünnepsége

2023. március 6-án szentmisével és ünnepséggel kezdetét vette a kettős jubileumi rendezvénysorozat. A megnyitóról készült összefoglaló a képre kattintva olvasható.

2023.03.05.
"Premontrei 100" - indul a jubileumi időszakTovább a teljes listához
Címkefelhő
Eseménynaptár